Granitový alebo silgranitový drez ?

Granitový alebo silgranitový drez ?

Granitový alebo silgranitový drez
V našej ponuke nájdete kuchynské drezy od nemeckých výrobcov SCHOCK a BLANCO. Predávame len drezy od renomovaných výrobcov, pri ktorých vieme zaručiť ich dlhodobú životnosť a kvalitu spracovania. Pri výrobcoch Schock a Blanco nie je žiadny rozdiel v kvalite vypracovania a dizajnu. Preto pri výbere drezu rozhodujú už len maličkosti, ktoré by sme vám chceli v článku Granitový alebo silgranitový drez predstaviť.

Obaja výrobcovia vyrábajú drezy zo zmesi granit, čo je drvený kameň, akrylátové spojivo a farba. Preto sa tieto drezy nazývajú aj kameninové drezy. Výrobca Blanco má pre svoj granit obchodný názov Silgranit Pura Dur a Schock svoj granit nazýva Cristalite plus a Cristadur.

SCHOCK granitové drezy

Spoločnosť Schock je prvovýrobcom granitových drezov na svete. Vďaka ich bohatým skúsenostiam sú drezy Schock absolútna špička. U nás nájdete drezy z materiálu CRISTALITE PLUS a CRISTADUR.
SCHOCK granitové drezy

Drezy Schock sú antibakteriálne

Spoločnosť Schock ako prvý výrobca obohatil materiál granit o ionty striebra čím dosiahol vynikajúce antibakteriálne vlastnosti po celú dobu životnosti drezu.

Jednoduchá údržba

Drezy Schock majú znížené nároky na každodennú údržbu. Je to vďaka tomu, že samotný podrvený kameň má zaoblené hrany. Tým pádom je povrch hladší než u iných granitových drezov a v jeho štruktúre sa nezachytávajú nečistoty. Údržba je naozaj jednoduchá. Drez stačí udržiavať klasickými čistiacimi prostriedkami používanými v kuchyni.

Jedinečný a odolný materiál

Schock granitové drezy sú zložené z 80% lisovaného kremeňa, 15 % akrylátového spojiva a 5 % farby. Materiál, z ktorého je drez vyrobený je po celej svojej hrúbke homogénny. To znamená, že povrch drezu nie je nijak upravený, a preto sa nemôže zošúchať. Granit od firmy Schock má zvýšenú mechanickú odolnosť, preto ho nepoškodí ani náraz kuchynského náradia alebo hrnca.
Drezy majú vynikajúcu tepelnú odolnosť. Pri krátkodobom kontakte s horúcim predmetom znesú teplotu 240 °C a pri dlhodobom kontakte teplotu až 180 °C.

BLANCO silgranitové drezy

Drezy Blanco sú vďaka svojim jedinečným vlastnostiam jednotkou na trhu. Drezy sú pri bežnej prevádzke v domácnosti nepoškriabateľné a nerozbitné.
BLANCO silgranitové drezy

Nenapodobiteľný povrch

Materiál Silgranit Pura Dur II vďaka svojmu novému povrchu odpudzuje vodu a tým pádom sa na dreze nevytvára povlak z vodného kameňa. Voda sa na povrchu drezu zhlukuje do veľkých kvapiek. To znamená že vodný kameň alebo nečistoty nachádzajúce sa vo vode sa nedostávajú do kontaktu s povrchom. Takéto kvapky stačí zotrieť suchou hubkou a drez je ako nový.

Drez odolný proti poškriabaniu

Blanco silgranitové drezy sú pri bežnom používaní nepoškriabateľné a nerozbitné. Bežným používaním sa rozumie poškriabanie drezu kuchynským náradím pri umývaní alebo pád hrnca či taniera na drez pri manipulácii nad drezom. Povrch drezu je tak odolný, že ho nie je možné poškriabať. Pri poškriabaní vidličkou sa drez nepoškriabe, ale zoderie sa povrch vidličky. Príklad môžete vidieť vo videu.

Vlastnosti silgranitového drezu

Materiál Silgranit Pura Dur sa skladá z 80 % drvenej žuly, zvyšných 20 % je vysokokvalitný akryl. Drezy sú homogénne, to znamená, že majú po celej hrúbke svojho materiálu rovnaké zloženie. Preto nie je možné zodrať ich povrch. Údržba silgranitových drezov je neuveriteľne jednoduchá, stačí vám hubka a klasický čistiaci prostriedok. V prípade silného znečistenia je možné použiť špeciálne čistiace prostriedky od výrobcu Blanco. BLANCOACTIV je špeciálny prášok na dôkladné vyčistenie silgranitových drezov.
Ďalšie vlastnosti:
odolný proti teplotám do 280 °C
hygienicky a zdravotne nezávadný
odolný proti škvrnám a kyselinám
farebne stály – aj pri pôsobení priameho slnka

BLANCO Čistenie & údržba silgranitového drezu DuraPur

Granitový alebo silgranitový drez ? – krátke porovnanie

Drezy SCHOCK

antibakteriálny
zvýšená mechanická odolnosť
hladký povrch – jednoduchá údržba
umývanie klasickým čistiacim prostriedkom
dlhodobo teplotne odolný do 180 °C
homogénny v celej svojej hrúbke
moderný dizajn

Drezy BLANCO

nepoškriabateľný
vodu odpudzujúci povrch – nezanáša sa
hygienicky nezávadný
umývanie klasickým čistiacim prostriedkom
teplotne odolný až do 280 °C
homogénny v celej svojej hrúbke
moderný dizajn

Odpoveď na otázku či granitový alebo silgranitový drez necháme na vás. Predviedli sme vám malé rozdiely medzi kvalitným granitovým a silgranitovým drezom. Veríme, že dané informácie sú pre vás prínosné a pomôžu vám vybrať ten správny drez do vašej kuchyne.

Drezy si môžete objednať na našom e-shope www.cps-interier.sk, alebo si ich môžete vyskúšať v našej predajni v Nitre.