Detský svet na mieru

Hravosť, bádanie, fantázia. Deti pre svoj rast potrebujú kreatívny priestor, v ktorom sa budú cítiť slobodne a uvoľnene a o ktorom viete, že je pre ne bezpečný.

Detská izba by mala prebúdzať túžbu k hre, vyvolávať v deťoch predstavy a viesť ich k tvorivému mysleniu. Preto sa pri navrhovaní detských izieb snažíme dbať na farebnosť, ktorá podnecuje kreativitu, ale tiež bezpečnosť, dosiahnutú využívaním mäkkých materiálov, či oblých hrán.

V CPS Interiér – Interiérový dizajn sa snažíme vytvárať zákutia na hranie a zakomponovať sem tiež praktické prvky, ktoré poskytujú veľkorysý úložný i výstavný priestor. „Zákutia“ dodajú izbe jedinečnú atmosféru a deťom ponúkajú možnosť dotvoriť si ju na svoj obraz. Ak sa nám izbu podarí ozvláštniť zaujímavým prvkom, ako napríklad schodíkmi k vyvýšenej posteli, ktoré sú zároveň debničkami na odkladanie hračiek, je to len plus.

Izba by mala zodpovedať individualite dieťaťa, vhodné je zakomponovať do nej niečo osobné, či už vyhotoviť meno na posteľ, povešať na stenu fotky a kresby alebo vyzdvihnúť športové aktivity dieťaťa tapetou s futbalistom či lyžiarom. Celkovo sa tapety v interiérovom dizajne opäť dostávajú k slovu. Pre malých umelcov by sme odporúčali zmývateľné tapety, ktoré sú ľahko čistiteľné, výborným prvkom je tiež magnetická stena.

Pri pracovnej ploche uprednostňujeme veľký priestor, vhodný na učenie, kreslenie i odkladanie vecí. Dôležité je dbať na vhodné osvetlenie a umiestnenie kútika vzhľadom k prirodzenému svetlu. Výhodou je i viacúčelový nábytok ponúkajúci rôzne variácie rozmiestňovania a využívania, napríklad zásuvkový stolík na kolieskach. Oživením môže byť aj nízka skrinka so snímateľným matracom, ktorá slúži aj ako sedačka, pričom matrace sú využiteľné aj na pohodlné sedenie na zemi.

Pre dizajnéra je dôležitá konzultácia s rodičmi a ak je to možné, i so samotnými deťmi, pretože prvoradá má byť ich radosť a spokojnosť. Detská izba je kráľovstvom našich najmenších, preto by striktné požiadavky dospelých mali ísť v tomto prípade na chvíľu bokom.

Pridaj komentár